Ручной и Электроинструмент
Новости Статьи Установка электростанций Алмазное сверление Алмазная резка

Фрезерні верстати

Фрезерні верстати - призначені для обробки за допомогою фрези плоских і фасонних поверхонь, зубчастих коліс, металевих та інших заготовок. При цьому фреза, закріплена в шпинделі фрезерного верстата, здійснює обертальний (головне) рух, а заготовка, закріплена на столі, здійснює рух подачі прямолінійне або криволінійне (іноді здійснюється одночасно обертовим інструментом). Управління може бути ручним, автоматизованим або здійснюватися за допомогою системи ЧПУ.

Металоріжучий інструмент фрезерних верстатів - кінцеві фрези.

У фрезерних верстатах головним рухом є обертання фрези, а рух подачі - відносне переміщення заготовки та фрези. Допоміжні руху необхідні у верстаті для підготовки процесу різання. До допоміжних рухам відносяться рухи, пов'язані з налаштуванням і наладкою верстата, його управлінням, закріпленням і звільненням деталі та інструменту, підведенням інструменту до оброблюваних поверхонь і його відведенням; рух приладів для автоматичного контролю розмірів і т.д. Допоміжні рухи можна виконувати на верстатах як автоматично, так і вручну. На верстатах-автоматах всі допоміжні рухи в певній послідовності виконуються автоматично.

Види фрезерних верстатів  

- універсальні (з поворотним столом);

- горизонтально-фрезерні консольні (з горизонтальним шпинделем і консоллю);

- широкоуниверсальні (з дополні¬тельнимі фрезерними головками);

- широкоуниверсальні інструментальні (з вертикальною робочою площиною основного столу і поперечним рухом шпиндельних вузлів);

- вертикально-фрезерні (з вертикальним шпинделем), в тому числі консольні;

- безконсольні (звані також з хрестовим столом);

- з пересувним порталом;

- копіювально-фрезерні;

- фрезерні безперервної дії, в тому числі карусельно-фрезерні;

- барабанно-фрезерні.